Najczęstsze problemy rozwiązywane przez mechanikę pojazdową w Kosakowie

Najczęstsze problemy rozwiązywane przez mechanikę pojazdową w Kosakowie

W aucie tak naprawdę zepsuć może się wszystko. Szeroki zakres czynności, jakie wykonujemy sprawia, że Twój pojazd jest w bardzo dobrych rękach. Warto zapoznać się 5 najczęstszymi awariami, do których dochodzi w nowych oraz starych pojazdach, z którymi zmagają się nasi mechanicy.

Usterki mechaniczne silnika

Jest to najczęstsza i powtarzająca się awaria występująca w wielu modelach samochodów. Wystąpić może wiele mniejszych lub większych usterek m.in. zbyt luźne tłoki, nadmierny osad na tłokach, zatarcie tłoków, pęknięcie pierścienia tłokowego, zatarcie łożyska korbowodowego.

Mechanika pojazdowa Kosakowo z tymi zagadnieniami radzi sobie znakomicie, zapewniając bezpieczne i sprawne podróże.

Problemy z akumulatorem

W wielu przypadkach mechanik Kosakowo musi podładować akumulator, który uległ częściowemu lub całkowitemu rozładowaniu. Może to wynikać z zanieczyszczenia lub zardzewienia zacisków, albo z niskiego poziomu elektrolitów.

Uszkodzenie reflektorów głównych lub kierunkowskazów

Nie wolno podróżować samochodem, w którym uszkodzone są reflektory główne lub kierunkowskazy. Stwarza to poważne zagrożenie w ruchu drogowym, uniemożliwia sygnalizowanie manewrów, a także ogranicza widoczność pojazdu. 

Problemy mogą wystąpić w wyniku spalenia się żarówki lub bezpiecznika. Mechanika pojazdowa Kosakowo rozwiązuje także awarie związane z przerwami w obwodzie lub słabym kontaktem w kostce zasilającej.

Awaria chłodnicy

Uszkodzony jest zwykle wentylator chłodnicy, w wyniku przepalenia bezpiecznika, przekaźnika albo silnika tej części. Prace choć mało skomplikowane, wymagają demontażu kilku kluczowych elementów, dlatego naprawa musi odbyć się w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Usuwanie DPF pomorskie

Gdy dojdzie do zapchania filtra cząsteczek stałych, układ wydechowy nie może pracować z odpowiednią skutecznością. Wymagana jest jego wymiana, a mechanika pojazdowa Kosakowo właśnie tym się zajmuje. 

Mechanika pojazdowa Kosakowo na ratunek w przypadku awarii  – podsumowanie
Zarówno drobne, jak i poważne naprawy powinny odbywać się w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Tylko wtedy można uzyskać pewność, że pojazd jest w pełni sprawny i bezpieczny do jazdy. Zalecamy, aby w warsztacie odbywała się zarówno wymiana oleju, jak i wymiana opon Kosakowo.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sprawdź pozostałe wpisy