opony sezonowe

Opony sezonowe vs. opony całoroczne

Opony sezonowe, a opony całoroczne

Opony sezonowe czy całoroczne? Jest to dylemat przed którym staje wielu kierowców. W tym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie jednego z wariantów.

Co to są opony sezonowe?

W tej kategorii znajdują się opony letnie oraz opony zimowe. Mają dedykowaną przyczepność do mokrej, jak i śliskiej nawierzchni. Dobrze więc radzą sobie, w zależności od wybranego wariantu, na nagrzanym asfalcie (opony letnie) lub pokrytym śniegiem (opony zimowe). Gdy temperatury spadają poniżej 7 stopni Celsjusza, przychodzi czas, aby zmienić wariant letni na zimowy.

Co to są opony całoroczne?

Łączą zalety opon letnich i zimowych. Jest to jednak bardzo duże wyzwanie. Im większe spektrum warunków do uwzględnienia, tym proces projektowania i produkcji musi być znacznie bardziej skomplikowany. Najważniejsze jest spełnienie oczekiwań użytkownika i zapewnienie mu maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie jazdy w każdych warunkach.

Opony sezonowe czy całoroczne?

  1. Bieżnik – Magazyn opon Kosakowo składuje opony z bieżnikiem symetrycznym, asymetrycznym i kierunkowym. W oponach letnich stosuje się przede wszystkim bieżniki asymetryczne. W przypadku modeli wielosezonowych popularnością cieszą się bieżniki kierunkowe. Jedna część odpowiada za jazdę w okresie zimowym, a druga za zapewnienie optymalnych warunków latem.
  2. Mieszanki gumowe – W przypadku opon całorocznych niezbędne jest kompromisowe zastosowanie mieszanek gumowych zapewniających optymalne warunki jazdy w każdych warunkach. Muszą one być nie tylko miękkie, aby zapewniały przyczepność w mroźne dni, ale również wystarczająco twarde do jazdy po nagrzanym asfalcie.

Wulkanizacja Kosakowo zaleca dla klientów kupujących opony sezonowe na lato wybór opon wykonanych z twardszej mieszanki. Gwarantuje to bowiem świetną przyczepność oraz małe opory toczenia.

Na jakie opony warto się zdecydować? Wulkanizacja Kosakowo podpowiada

Jeżeli masz wątpliwości, jakie opony wybrać do swojego samochodu, mechanik Kosakowo jest ekspertem, który może doradzić optymalny wybór. Wyszczególnione poniżej zalety opon całorocznych i sezonowych również na pewno okażą się bardzo pomocne.

Zalety opon całorocznych

  • Wulkanizacja Kosakowo poleca je klientom w umiarkowany sposób korzystającym z samochodu.
  • Zawsze jest się przygotowanym na nagłą zmianę pogody.
  • Wymiana opon Kosakowo nie jest konieczna po zakończeniu sezonu letniego.

Zalety opon sezonowych

  • Bardzo dobre osiągi, ze względu na pełne dopasowanie do konkretnych warunków drogowych.
  • Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa.
  • Krótsza droga hamowania i dłuższy czas eksploatacji.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Sprawdź pozostałe wpisy